O naší školce

Vítejte na webových stránkách naší mateřské školky, která se nachází v obci Křiváček a je obklopena krásnou přírodou v okolí řeky Sázavy.

Najdete nás v prvním patře stylové budovy bývalé Obecní školy s bohatou historií. Její stavba byla zahájena v březnu 1884 a v září téhož roku přivítala první žáčky. Vyučování zde bylo ukončeno 1974 z důvodu malého počtu žáků v obci.

V březnu 2011 prošla škola rekonstrukcí a v prvním patře vznikly dvě prostorné třídy, výdejna jídla i nové sociální zařízení pro děti. Chutné obědy dovážíme ze školní jídelny ZŠ Kamenice.

V současné době je naše školka kompletně vybavena kvalitním nábytkem i hračkami. Součástí školky je dostatečně velká a oplocená zahrada, kde nechybí ani hřiště plné rozmanitých herních prvků.

Mateřská škola je od školního roku 2022/23 dvoutřídní, s kapacitou 25 dětí
a celodenním provozem.

Děti mají dostatečnou a pestrou vzdělávací nabídku, ale zároveň jim ponecháváme dost času a prostoru pro samostatnou tvořivou práci.

Naším cílem je, aby se děti byly schopné dostatečně zapojit do společnosti ostatních dětí i dospělých a zároveň se cítily bezpečně, šťastně a spokojeně.

Snažíme se vést mateřskou školku tak, aby nabízela rodinné prostředí, kde se děti nenásilnou a hravou formou učí novému a nepoznanému, a kde si je vyzvedávají spokojení rodiče.

Váš tým pedagogů MŠ Pomněnka

Motto: „MŠ Pomněnka – radostná vzpomínka“